google-site-verification=J4ssDwk8YBjqNTZLUYVQ5Udz82MuWxBgtxtVbDHTTz0

Ficus Nitida Örgülü Salon için Bitki - 120-140 cm

Ficus Nitida örgü örgülü - 120-140 cm


Bitki tam gövdeli, kafes şeklinde, 120-140 cm


Kapalı Benjamin bitkisi - en popüler ev bitkilerinden biri.

Özellikle az bilinen ve ağı oluşturmak için uzun yıllar çalışmayı gerektiren bu bitki formunun çok azı vardır.

Basit, küçük görünümlü, hoş yaprakları ile size huzur verir.

Bu çeşitler son zamanlarda hava temizleme gibi özelliğte sahip olduğu söylenmekte ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

NASA'nın Temiz Hava Çalışmasına göre, Ficus havayı etkili bir şekilde temizleyen VOC'ları (uçucu organik bileşikler) emer.

Bitkilerin iç mekanlarda ruh halini ve verimliliği artırdığı, konsantrasyonu artırdığı ve stres ve yorgunluğu azalttığı gösterilmiştir.


Şişe adı: Ficus Nitida
Aile: Moraceae
TÜRK ADI: Benjamin
AÇIKLAMA: Ev veya ofis dekorasyonu, geniş odalar, koridorlar, resepsiyon alanları, çekici ve göz alıcı yaprakları olan kapalı teras alanları için uygundur. Ege ve Akdeniz'deki bahçede kolayca yetiştirilebilir. Tropikal bir bitki olduğu için nemli bölgelerde çok daha iyi gelişirler.
IŞIK VE SICAKLIK GEREKSİNİMİ: Işığın alınacağı 1-2 saat, özellikle 6-24 sıcaklıkta, bir bitkinin ortam sıcaklığına dayanıklı olduğu güneşli alanlarda daha iyi gelişirler. Derecenin gelişim üzerinde olumlu bir etkisi vardır.
SU İSTEĞİ: Orta derecede suya ihtiyaç vardır. Kurutmadan önce tencerenin altını sulamak bitki gelişimi için çok daha iyidir.
ZEMİN GEREKSİNİMLERİ: Daha iyi geçirgen zeminlerden hoşlanırsınız.
BİTKİ ŞEKLİ: Dikey eğimli şekil.
BAKIM ÖNERİLERİ: Çok sıcak, çok soğuk ve sürekli güneşli yerlerde saklamayın. Özellikle yaz aylarında yaprak parçalarına su püskürterek zaman zaman nemlendirilmelidir.

Soğuk ve pürüzlü hava akımları, ilkbahar ve yaz aylarında havayı seven bölgelerde değil, bölgelerde değil, zaman zaman alınmalıdır.
,

NOT: Evcil hayvanlarınız için toksik