google-site-verification=J4ssDwk8YBjqNTZLUYVQ5Udz82MuWxBgtxtVbDHTTz0

ÇİÇEK IŞINI NASIL YAPILIR. ÇİÇEKÇİ DÜKKANI AÇILIŞINI KULLANIN. SOKAKTA ÇİÇEK PAVYONU

Bir çiçek dükkanını sıfırdan nasıl açarım? Bu soru birçok girişimcinin ilgisini çekmektedir çünkü iş umut vericidir, çünkü kar yatırımdan çok daha fazla olabilir. Uzmanların tahminleri göz önüne alındığında, buketler için talep sadece önümüzdeki yıllarda artacaktır. Bu nedenle, bu alanda bir şirket kurmak için çok geç değil.

Bir çiçekçi dükkanı açmaya nereden başlamalı?
Toptan tedarikçiler nasıl seçilir
Bir çiçekçi dükkanı için hangi ekipmanı seçmelisiniz?
 Sonuç
Çiçek satarak ne kadar kazanabilirsiniz 
Ne kadar para bir iş başlatmak için?
Bir davayı kaydederken ne yapacağını göstermek için OKVED
Pavyonu kaydetmek / açmak için hangi belgelere ihtiyacınız var?
Çiçekçi dükkanı için hangi kontrol sistemi seçilir
Bir çiçekçi dükkanı açmak için izne ihtiyacım var mı?
Çiçek Teknolojisi


Çiçekçide çalışacağınızı düşünüyorsanız, kendi mağazanızı açın, olumlu ve olumsuz yönleri dikkatlice inceleyin. Aşağıdaki faydalar listelenebilir :::

İle büyük fark. Malları çok daha yüksek maliyetle satabilirsiniz. Çiçek satışları çok karlı.
Pazara ulaşmak kolaydır. En yakın durak veya metro istasyonunda bir kiosk açmak için küçük bir başlangıç \u200b \ u200bserma gerekir. Yeni başlayanlar için, 6.000$, başka bir işe başlamak için istediğinizden çok daha az yeterlidir.
İşten çıkmak kolaydır. Yasanın olağan bürokratik prosedürlerinden geçmek ve ticari ekipman satmak yeterlidir.
Maliyetler ve faydalar hakkında hileler hakkında konuştuğumuzda, Çiçekçiliğin dezavantajları hakkında konuşmaya değer. Aşağıdaki noktaları belirtmek gerekir:::

Ürün çok çabuk bozulur. Her saat Daha fazla çiçek satışa sunulmaktadır.
Mevsimsellik Talep Edin. Tatil için çoğu renk gereklidir. Yaz" ölü " sezon olarak kabul edilir.


Bir çiçekçi dükkanı açmaya nereden başlamalı?
Bir kiosk kurmak için doğru seçim.  Bu faktör iş için büyük önem taşır ve diğerlerinden çok daha fazladır. Şehrin iş bölgelerinde, iş buketleri satmak en iyisidir. Çiçek tezgahları olarak sınıflandırılır:

Toplu taşıma, alışveriş merkezlerinde yerler ve pazarlarda çadırlar. Geri ödeme çalışmaları yere bağlıdır. Ticarette bir sürü insan olmalı.
Müşterilere lüks ürünler sunacakları çiçek butikleri. Diğer butiklerin yakınındaki pahalı alışveriş merkezlerinde açılmaya değer. Mülkiyet zengin alıcılar için tasarlanmıştır.
Küçük dükkanlar genellikle iş bölgelerinde açıktır. İdeal Konum-Alışveriş Merkezi. Ürün yelpazesini ilgili ürünlere genişletebilirsiniz. Doldurulmuş hayvanlar, Saksı Bitkileri, çeşitli ambalaj ve hediyelik eşyalar olabilir.
Online alışveriş. Kırsal alanlarda çok az teklif var, bu yüzden bu umut verici bir satış alanı.


Toptan tedarikçiler nasıl seçilir
Bugün tedarikçiler Hollanda'dan girişimcilere, Kolombiya ve Ekvador'dan çiçekler sunuyor. Ayrıca, ürünler yerel üreticilerden talep edilmektedir. Yerel çiçek kokuyor. Birçok gül reddedilmesine rağmen, ürün hala alıcı buluyor. Güney Amerika'dan gelen güller kutulara getirilir. Hollandalı güller en güzel olarak kabul edilir, uzun süre saklanır. Bu çiçekler kovalara getirilir, kamyonlar nakliye için kullanılır.

Küçük dükkanların ve Çiçek dükkanlarının sahipleri, çoğu alıcının gül, krizantem, Lale ve karanfil satın almak istemediğinin farkındadır. Talep mevsime bağlı olarak değişir.

Stokları ayarlamanız gerekiyorsa, bu çiçeklerin satışından kira, maaş ve vergi ödeme fırsatına sahip olacaksınız.

Çiçek endüstrisinde, şirketin başarısının yarısını teslim eden tedarikçilerdir. Yılın belirleyici günlerinde, tatillerde, malların derhal teslim edilmesini garanti eden tedarikçidir. Sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir ortak seçin, sonra işiniz başarıyla gelişecektir.

Ne bir çiçek dükkanı açmak gerekiyor mu? Standart bir kiosk 8 ila 10 m2 kadar küçük olabilir. Tesislerin ödenmesi ve büyük miktarlarda kiralanması için minimum maliyet gerekmez. Pavyonun gereksinimleri de azdır, çünkü su kaynağı olmayabilir, Kanalizasyona ihtiyaç yoktur.

Bir çiçekçi dükkanı için hangi ekipmanı seçmelisiniz?
Bir çiçekçi dükkanı açmayı düşünüyorsanız, minimum ekipman satın alın. Aşağıdakileri listeleyebilirsiniz :

İş için yaklaşık 30.000 ruble sağlanan mallar için raflara ihtiyacınız var.
3 Ofis Koltuğu Alın, Toplam Maliyet 10 000 Ruble. Ayrıca çalışanlar için bir masaya ihtiyacımız var, hemen 2 masa satın almak en iyisidir. Başka Bir 10.000 Ruble.
Çiçek tezgahının çalışması için, her türlü bardaktan çiçek vazolarına ihtiyacınız var. Eşyalarını unutma. Bunun için yaklaşık 25.000 ruble bir kenara koyun.


Özetle, bu bölgeyi başlatmak için 75.000 rubleye ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Maliyeti 3 ay boyunca hemen hesaplayın. Kirayı ihmal etmeyin, maliyet Şehre bağlı olarak değişir. Bunu 1 ay boyunca kabul ederseniz, yaklaşık 60.000 ruble ödemek zorunda kalacaksınız, daha sonra 3 ay boyunca 180.000 hazırlık yapacaksınız.

Profesyoneller bulur. Kendiniz bir yönetici olabilirsiniz, ancak bir muhasebeciye ve en az 2 sağlayıcıya ihtiyacınız vardır. Muhasebe dış kaynaklı olabilir. Bir iş planı oluştururken maaşları hatırlayın. Personel maliyetleri bölgeye göre değişir.

Ticaret marjı %90 olduğundan, 1 gün boyunca ayda 13.000 ruble için çiçek satabilirsiniz - 390.000.Ben ilkbaharda, işin karlılığı %15.6 olacak. Yaz aylarında, göstergeler daha az olacaktır.

Çok iyi, birkaç çiçek dükkanı ayarlarsanız. Ağlarda iyi performans. En az 3 kiosklar açmaya çalışın, daha sonra verim kararlılığı artacaktır. Uzun vadede, işler çok karlı olacak, bu yüzden stratejiyi yine de düşünün.

Büyük bir mağaza açmak istiyorsanız, 50 m2'lik bir oda seçin. Buzdolabında Floristik ekipman ve bir vitrin alın. Buna ek olarak, bir iklim sistemine, bir çiçekçi masasına ve bilgisayar ekipmanına ihtiyacınız olacak.

Çalışanları pratik deneyime sahip olarak ayarlayın, ancak daha önce sokakta çalışan insanları almazlar. Buketlerin tasarımı için Modern standartlar daha önce kabul edilenlerden farklıdır. Öte yandan, tamamen diplomalara ve çiçekçi sertifikalarına güvenmeyin. Buketlerin tasarımı için modern gereksinimlerde deneyimli deneyimli bir çalışana ihtiyacınız var.

Siparişinizi zamanında teslim edebilmeniz için kuryeniz çiçekçide çalışmalıdır. Bir çiçekçi dükkanı açmadan önce personel kiralamayı unutmayın.

Sonuç
Büyük yatırımlar olmadan bir çiçek dükkanı açmak oldukça kolaydır. İlk olarak, kimin alıcı olarak düşüneceğine karar vermeniz gerekir.

Buna göre, bir oda seçmeniz, ekipman satın almanız ve bir tedarikçi bulmanız gerekir. Her şeyi doğru yaparsanız, yatırımı yeterince hızlı bir şekilde geri ödeyin.

Çiçek satarak ne kadar kazanabilirsiniz 
Neredeyse yüzde 200'lük bir artışla, tüm riskleri dikkate alarak ayda 500 bin ruble gelir elde etmek oldukça mümkündür. Günlük gelirin 15-18 bin ruble aralığında olması şartıyla. Daha sonra net kar ayda yaklaşık 75-85 bin ruble beklenebilir. İyi bir yerde basit bir pavyon ve festival dönemlerinde günde 35-60 bin ruble günlük gelir getirebilir, buna göre net gelir artacaktır. Çiçekler için sürekli talep ile, işlerin iadesi bir buçuk yıl içinde gerçekleşir.

Ne kadar para bir iş başlatmak için?
Mağazanın yüksekliğine ve ilk yatırımın çeşitliliğine bağlı olarak ihtiyacınız var: bir çiçek pavyonu için küçük bir durak için 6-8 bin dolar, küçük bir yük için 20 bin dolar, çeşitli çiçek ürünlerine sahip bir butik için 20 bin dolar.

Bir davayı kaydederken ne yapacağını göstermek için OKVED
Bir çiçek işini kurtarmak için aşağıdaki kodlara ihtiyacınız var::

48.32-gübreler ve tohumlar da dahil olmak üzere bitki bazlı ürünlerin perakende satışı için;
61.2-internet üzerinden online Perakende Ticaret;
12-kurye ile müşteriye teslim edilen buketlerin satışı için.
Pavyonu kaydetmek / açmak için hangi belgelere ihtiyacınız var?
Çiçek ticaretini çıkışlar, İnternet veya kurye teslimatı yoluyla yasal olarak düzenlemek için, bireysel girişimciliği (IP) vergiden muaf tutmak yeterlidir. İhtiyacınız olacak: bir sivil pasaport, bir devlet kayıt başvurusu, ücretin ödendiğini teyit eden bir makbuz, tın sertifikasının taranması.

Çiçekçi dükkanı için hangi kontrol sistemi seçilir
Bu ticaret işi için basitleştirilmiş bir kontrol sistemi uygundur. Uso vergisi %5-15 oranında (veya gelir) alınır.

Bir çiçekçi dükkanı açmak için izne ihtiyacım var mı?
Buketlerin satışı lisans veya özel izin gerektirmez. Ancak mağazanın çalışması, binaların çalışması, itfaiyeciler çevreye ve hijyene bağlı kalmalıdır. Standart.